Психологическое консультирование
Подготовка к школе
Коррекция поведения
МЫ и ШКОЛА
контакты
(099) 3-123-321
info@familycenter.kiev.ua
 
 

2

ПИТАННЯ: Допоможіть, будь ласка, моя дитина (2 роки 3 міс.) просто не може всидіти на одному місці більше п'яти хвилин, її і на хвилину не можна залишити без нагляду: то б'ється посуд, то ламаються іграшки, то рветься одяг.  Я не можу з ним знаходитись у громадських місцях: він весь час крутиться, кудись лізе, голосно говорить, сміється. 

ВІДПОВІДЬ: Насамперед важливо зрозуміти, що активність дитини - це її особливість від народження. Дитина іншою бути просто не може, і якщо весь час засуджувати її, вона поступово почне почувати себе "неправильною", непотрібною та нелюбимою. А виправити вона нічого не може, не може стати іншою.

Краще спробувати прийняти дитину такою, яка вона є. Згадайте себе в дитинстві, можливо, ви теж були активною дитиною і просто забули про це.  Згадайте, як  ви почувалися, коли вас лаяли, карали, припиняли будь-які ваші дії. Вам так хотілося, щоб вас похвалили, а  замість цього вам говорили: "Усі діти як діти, а ти! Подивись, як ця дитина добре поводиться" тощо.

Спробуйте поставити себе на місце своєї дитини і зрозуміти, що вона відчуває, коли весь час чує осуд зі сторони дорослих. Якщо ви приймете особливості вашої дитини, негативних вчинків значно поменшає. Деякі її вчинки, які зовсім недавно вас дратували, ви перестанете помічати, і вони стануть для вас нормальними. Учіться використовувати активність дитини, разом знаходити способи виходу цієї енергії.

Важливо проводити з дитиною більше часу - це зовсім не означає, що ви повинні стати власністю вашої дитини й постійно бути її тінню, виконуючи примхи. Але пам'ятайте, що дитина все одно потребує вашої уваги. І якщо ви не приділятимете для неї час, ігноруватимете цю потребу, вона шукатиме спосіб привернути вашу увагу.

Дитина може почати вередувати, влаштовувати гучні ігри, весь час плутатися під ногами, просити зробити щось, ставити запитання, просити почитати. Зрештою, ви вийдете з рівноваги й покараєте її, але дитина все одно отримує своє - вона привернула вашу увагу до себе.

Це поступово стане звичкою, малюк звикне в такий спосіб привертати вашу увагу, а ви звикнете карати його з кожного приводу. Звичайно, це не йтиме на користь вашим взаєминам, а тільки збільшить відстань між вами, вам буде ще складніше зрозуміти одне одного.

Важливо брати учасьть у іграх дитини. Якщо ви навчитеся гратися разом, вам теж це сподобається. Довіртеся дитині, і вона навчить вас гратися з нею. Забудьте на деякий час, що ви вже доросла людина, це допоможе вам.

Для вашої активної дитини важливе чергування активних і спокійних ігор. Можна використовувати рольові ігри, які передбачають взаємодію. Під час цих ігор ви й ваша дитина матиме можливість спробувати різні ролі, завдяки яким можна програвати всілякі ситуації, чогось її навчити. Ви можете обмінюватися ролями, щоб дитина могла побути на вашому місці, а ви - на її.

Активність вашої дитини можна використовувати і в домашній роботі. Вона із задоволенням допомагатиме вам, якщо прохання про допомогу не будуть у формі наказів чи докорів. Якщо ви зробите це в ігровій формі, то разом отримаєте від цього задоволення.

Якщо ваша дитина пропонує вам допомогу, не відмовляйтеся від неї, навіть якщо вам не здається, що дитина ще надто мала. Прийміть допомогу малюка, похваліть його за ініціативу та за зроблене, тоді наступного разу він знову захоче вам допомогти. Уявіть собі: уже у три роки дитина здатна помити посуд, нарізати овочі в салат і навіть не порізатися, а також витерти пил чи полити квіти.

Саме у три роки дитина робить перші спроби брати на себе ініціативу й відповідальність. Важливо не знищити цю ініціативу, а підтримати й розвинути. Основним прийомом у сім'ї є заохочення дитини до "роботи", спочатку "робота" не буде якісною,  адже дитина тільки вчиться. Похваліть її - і ви побачите позитивний результат.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  версия для печати
Интересно и полезно
09/01/2016
  ЯК ПОЗБУТИСЬ ДЕПРЕСІЇ ?                   ...
Подробнее »

15/09/2014
Действительно полезные советы
Здоровье: 1. Пейте много воды. 2. Завтракайте по королевски, обедайте, как принц и ужинайте, как нищий. 3. Ешьте больше продуктов, растительного происхождения...
Подробнее »

09/09/2014
Для хорошего настроения
10 советов для хорошего настроения 1. Чтобы у вас всегда было хорошее настроение, научитесь себя контролировать. Не обижайтесь по пустякам, постарайтесь...
Подробнее »

25/08/2014
Нейробика
Нейробика — тренировка для ума!       С возрастом память становится хуже? Вы уверены? А может проблемы в том, что нашим умственным способностям...
Подробнее »

24/07/2013
Самооценка
        Поговорим о нашей самооценке. То, что мы думаем о себе, как себя представляем, оказывает влияние на всю нашу жизнь.        ...
Подробнее »

архив новостей
 
  Создание сайта - LookMy.info на базе CMS MYSITE