Психологическое консультирование
Подготовка к школе
Коррекция поведения
МЫ и ШКОЛА
контакты
(099) 3-123-321
info@familycenter.kiev.ua
 
 

4

ПИТАННЯ: Ми - декілька мам малюків 2 - 3 років. У нас таке питання: читали про це і бачимо із власного досвіду, що наші милі, слухняні діти раптом стають некерованими, неслухняними та вразливими, невже без цього не обійтися?

ВІДПОВІДЬ: Дійсно, завдяки тому, що сьогодні з'явилася велика кількість літератури для батьків, багато з них знають, що капризи та істерики - закономірний етап у розвитку дітей раннього віку, що в такий спосіб вони пізнають світ людських взаємин, визначають межі дозволеного, і це має минути.

    Так, капризи, що виникають у трирічної дитини, швидше за все, є виявом кризи трьох років, коли малюк прагне бути самостійним. Дитина відокремлює себе від навколишнього світу і формує своє власне до всього ставлення. Починається процес побудови власної індивідуальності. Найчастіше це починається із протесту. Батькам важливо в цей момент зрозуміти, що їхнє маля підросло і вимагає нового до себе ставлення. У протилежному випадку капризи будуть посилюватися.

   Часто доводиться спостерігати таку ситуацію: дитина, щось вимагаючи від мами, раптом падає на землю і починає кричати. Мама розгублена, вона відчуває незручність, але з малям впоратися не може. Чому так відбувається? Непослідовність дозволів  і заборон: мама дозволила, а тато заборонив, або сьогодні щось можна, а  завтра вже не можна, і це все призводить дитину до таких нервових зривів.

     Причини капризів та істерик можуть бути різноманітними: втома, нудьга, хвороба, розчарування, страх, гнів, ренощі або образа. Малюк починає сердитися, коли бачить, що  все відбувається не так, як йому хочеться. Розчарування - природна реакція, як тільки дитина усвідомлює, що в неї ще недостатньо сил, щоб зрушити з місця важку валізу чи ящик, або їй ще не вистачає спритності і вправності, щоб вставити компакт-диск у компютер або дістати бажану іграшку. Через розчарування відбуваються падіння на підлогу, брикання ногами, плач тощо. Коли дитина на мить затихне, обійміть її та заспокойте (покажіть дитині, що ви її любите, не дивлячи ні  на що).

    Бувають дуже цікаві ситуації, коли дитина за допомогою своїх капризів та істерик намагається маніпулювати дорослими. Це випадки, коли малюк знає, що якщо він буде впиратися або довго вередувати, то мама обовязково поступиться, бо він запам'ятав, що колись так уже було.

    Кращий засіб у даній ситуації - не підкорятися дитині, якщо  це можливо, просто вийти з кімнати. Способи умовити або поговорити з дитиною можуть мати зворотний ефект, поговоріть з нею тоді, коли вона заспокоїться.

 

  версия для печати
Интересно и полезно
09/01/2016
  ЯК ПОЗБУТИСЬ ДЕПРЕСІЇ ?                   ...
Подробнее »

15/09/2014
Действительно полезные советы
Здоровье: 1. Пейте много воды. 2. Завтракайте по королевски, обедайте, как принц и ужинайте, как нищий. 3. Ешьте больше продуктов, растительного происхождения...
Подробнее »

09/09/2014
Для хорошего настроения
10 советов для хорошего настроения 1. Чтобы у вас всегда было хорошее настроение, научитесь себя контролировать. Не обижайтесь по пустякам, постарайтесь...
Подробнее »

25/08/2014
Нейробика
Нейробика — тренировка для ума!       С возрастом память становится хуже? Вы уверены? А может проблемы в том, что нашим умственным способностям...
Подробнее »

24/07/2013
Самооценка
        Поговорим о нашей самооценке. То, что мы думаем о себе, как себя представляем, оказывает влияние на всю нашу жизнь.        ...
Подробнее »

архив новостей
 
  Создание сайта - LookMy.info на базе CMS MYSITE